درباره نشریه

عنوان: فصلنامه علمی-پژوهشی مطالعات راهبردی

صاحب امتیاز: پژوهشکده مطالعات راهبردی

مدیر مسئول: دکتر محمود یزدان‏‌فام 

سردبیر: دکتر احمد نقیب‌زاده ‏

دبیر تخصصی و اجرایی: دکتر وحیده احمدی

عنوان کوتاه نشریه: SSQ

شاپا چاپی: 0727-1735

شاپا الکترونیکی:  2980-910X

اولین شماره منتشرشده: 1377

سایت اختصاصی نشریه: https://quarterly.risstudies.org

سامانه مدیریت نشریهشرکت سیناوب

مدیریت سایت نشریه: مهندس احسان مرشدی

این نشریه، بنا بر نامه شماره 3738/11/3 مورخ 1389/12/03 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری – کمیسیون نشریات علمی کشور، دارای درجه علمی پژوهشی است و در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) نمایه می‌شود.   

فصلنامه مطالعات راهبردی یک نشریه با دسترسی آزاد است. به این معنی که تمام مطالب به صورت رایگان و بدون هزینه برای کاربر در دسترس است. مطابق با تعریف BOAI از دسترسی آزاد، کاربران بدون این که از ناشر یا نویسنده اجازه قبلی بگیرند، مجاز به خواندن، بارگیری، کپی، توزیع، چاپ، جستجو و یا لینک‌دادن به متن کامل مقالات یا استفاده از آنها برای اهداف قانونی دیگر هستند.

مقالاتی که در این نشریه  منتشر می‌شوند، در چارچوب مجوز بین‌المللی ( Creative Commons Attribution cc-by 4.0) هستند، از این رو حق کپی‌رایت مقاله به نشریه منتقل شده و نویسنده می‏‌تواند از مقاله تحت مجوز یادشده استفاده کند. این مجوز که توسط بسیاری از مجلات دسترسی آزاد استفاده می‏‌شود، اجازه استفاده از مقالات را مشروط به ذکر منبع می‌‌دهد.

تمام مقالات نشریه به سه روش آرشیو می‌شوند:

  • 1) نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات در وب‌سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است.
  • 2) نسخه‌ای از مقالات به صورت تمام متن از طریق تارنمای بانک اطلاعات نشریات کشور و پایگاه مجلات تخصصی نور در دسترس است.
  • 3) نسخه پشتیبان مقالات در دفتر نشریه نگهداری می‌شود. درصورت بروز مشکل در وب‌سایت نشریه و از بین‌رفتن اطلاعات مقاله، هر یک از مقالات در فاصله زمانی کمتر از 24 ساعت مجدداً به صورت آنلاین در وب‏‌سایت نشریه منتشر خواهد شد.

فصلنامه مطالعات راهبردی برای بررسی اولیه مقالات هیچ وجهی از نویسندگان دریافت نمی‌کند، اما به منظور جبران بخشی از هزینه‌ داوری و انتشار، مبلغ 13.000.000 ریال (یک میلیون و سیصد هزار تومان 1.300.000 تومان) از نویسندگانی که مقاله آنها پذیرش شده، دریافت می‌شود. پشتیبانی مالی مابقی هزینه انتشار نشریه بر عهده پژوهشکده مطالعات راهبردی است.